top of page
Návrh obývacího prostoru pro mladou rodinu

​Majitelé domku nedaleko Prahy měli zcela jasno v tom, co chtějí, ale nevěděli, jak by jejich přání mohla vypadat. V obývacím prostoru spojeném s kuchyňským koutem tráví rodina pohromadě nejvíce času. Malý předškolák sestavuje na podlaze koleje a mašinka už jede. Paní domu miluje květiny, a pán se zase rád začte do dobré knihy. Při tom chtějí být spolu, chtějí mít synka na očích, a chtějí, aby i při běžném provozu působil prostor uklizeným dojmem. Utopie? Návrh klade důraz na to, aby byl dostatek úložného místa, aby bylo kam dát knihy a květiny. Nechtěli jsme prostor zahltit. Úzká policová rampa u stropu je praktická a zároveň propojuje obývací pokoj s kuchyní, televizním zákoutím a jídelnou. Tabule mezi barem a vstupem do místnosti je využitá k uměleckým projevům malého, do budoucna si zde bude psát rodina praktické vzkazy. Knihovna kolem piána není jen knihovna, ale je zde důmyslně skrytý bar. Když jej otevřete, vypadá, že je neustále plný - zevnitř je na stěnách zrcadlo. Jídelní kout je řešen úložnou lavicí - noviny, deky, hračky... vše máte po ruce.

 

Realizace 2013, Ing.arch. Sandra Poláčková, konzul. Ing.arch. Daniela Vlčková

Mezonetový byt pro mladý pár

Ve spolupráci a pod dohledem Ing.arch. Čestmíra Hufa vznikl projekt rekonstrukce mezonetového bytu. Stávající dispozice se ukázaly jako nevyhovující, celý byt bylo potřeba přizpůsobit potřebám nových majitelů. Obývací prostor s kuchyňským koutem dostal úplně nové dimenze, když se postavilo pódium, do kterého se zasunula sedací souprava na míru. Také koupelna se prosvětlila propojením s kuchyní vnitřním oknem. Podstatnou součástí bylo řešení všech úložných prostor, ať už v pracovně, v šatně či v ložnici. Výsledkem je byt moderní, elegantní, a velmi praktický.

 

Projekt 2012, realizace 2013, Ing.arch. Sandra Poláčková, Ing.arch. Daniela Vlčková, HIP Ing.arch. Čestmír Huf, další spolupráce VH Modul

Rekonstrukce horské chalupy

Se sympatickými majiteli horské chalupy jsme si padli do noty hned na začátku, a tak se rozproudila živá debata o jejím budoucím výrazu a možném využití. Podstatné bylo si ujasnit, že objekt bude do budoucna sloužit k soukromé rekreaci - v létě (umělecký ateliér), v zimě (dovolená na lyžích), s tím, že se bude využívat nárazově - najednou přijede velká skupina přátel a bude potřeba je ubytovat (a ohřát). V přízemí se nachází společná místnost s kamny - do budoucna s pecí -, koupelna, WC, provozní prostory. Uvažuje se zde se saunou, a důležité je místo, kde se bude sušit mokré oblečení. Ve východní části domu bude samostatný "byteček", který bude využíván v případě, že do chalupy přijede v zimě jen pár lidí. Ten bude mlynářskými schody alternativně propojen s ateliérem nahoře. Obytné podkroví pak bude sloužit ke spaní a v druhé části jako již zmíněný ateliér. Měla by zde být koupelna, WC a také klidný prostor k četbě.

 

Projekt 2012, Ing.arch. Sandra Poláčková, Ing.arch. Daniela Vlčková

Interiér domu pro novomanžele

Mladý manželský pár zakoupil útulný domek nedaleko Prahy, a rozhodl se poprosit nás o pomoc s návrhem interiéru. Potřebovali praktické řešení a dostatek úložných prostorů. Shodli jsme se na návrhu obývacího prostoru, kuchyně a obou koupelen, a realizace na sebe nedá dlouho čekat. V galerii si můžete prohlédnout různé varianty, které byly navrženy.

 

Realizace 2013, Ing.arch. Daniela Vlčková

Studie variant přístavby domku

Manželský pár, který se zabydlel v malém domku, se rozhodl, že jej přizpůsobí svým potřebám. Domek jednou stěnou navazuje na mnohem větší hmotu dalšího domu, takže od ulice není ani vidět. Všechny úpravy byly proto zamýšleny s ohledem na intimní prostředí už od vstupu, pouze pro zraky obyvatel domku.

 

Studie 2012/2013, Ing.arch. Daniela Vlčková, spolupr. Ing.arch. Sandra Poláčková

Jak propojit kuchyň s obývacím pokojem

Mají malé děcko a chtějí na něj vidět. Mají rádi přírodu a chtějí, aby to bylo v jejich domově cítit. Panelový byt 3+kk v Praze prošel rekonstrukcí aby splňoval nové požadavky.

 

Realizace: 2013, Ing. arch. Daniela Vlčková

Malý byt - co s ním?

Malý byt s úzkými pokojíky si žádá hodně invence, aby mohl být domovem pro mladý pár.

 

Realizace: 2013, Ing.arch. Daniela Vlčková

Rekonstrukce dvojdomku

Zakoupili si hrubou stavbu dvojdomku s prodlouženým stavebním povolením ze 70.tých let. Rozhodli se, že v něm budou bydlet sami, a že chtějí moderní dům splňující požadavky dnešní doby.

 

Realizace: 2013-14, studie Ing.arch. Daniela Vlčková, Ing.arch. Jan Stáhala

Studie bytu v Praze

Majitelka pěkného bytu ve zděném bytovém domě má na rekonstrukci nemálo požadavků: 1) pokoj pro nemocnou maminku 2) pokoj či prostor na hraní a přespání pro dceru s vnoučaty 3) propojení kuchyně s obývacím prostorem, aby byt "ožil", vytvoření úložných prostor. Nereálné,nebo reálné??

 

Bude doplněno.

 

 

 

 

Ing.arch. Daniela Vlčková

Rekonstrukce domu pro mladý pár

Mladí manželé se rozhodli koupit zchátralý domeček a přestavět si ho dle svých potřeb.

 

 

 

 

Ing.arch. Sandra Poláčková, Ing.arch. Martin Poláček

bottom of page